Ozdobné lišty a prvky pro stylové pojetí interiéru

 

  • rozmanitý výběr prvků a možností použití
  • stropní lišty, podlahové lišty, stropní rozety, svítidla aj.
  • výběr materiálu: polystyren, polyuretan, sádra
  • přetíratelné vodouředitelnými barvami
  • zasílání přepravní službou po celé ČR
  • skladové zboží obdržíte do 2 pracovních dní

 

Přemýšlíte, jak vylepšit a ozvláštnit interiér ?

Dokončovací zdobné prvky nabízejí rozmanité možnosti působivého profilování stěn a stropů. Jsou originálním dekorativním prvkem pro jakýkoliv typ interiéru, ať již klasický, moderní či historický. Oblíbené jsou například stropní rohové lišty, které používají dekoratéři a bytoví designéři pro vytvoření efektního přechodu mezi stěnou a stropem a zvýraznění prostoru. Nástěnné lišty jsou pak ideální pro optické oddělení plochy, zvýraznění barevných přechodů, orámování tapet či obrazů. Častá je jejich kombinace s ozdobnými rohy. Lišty mohou mít také praktické využití při zakrytí nevzhledného vedení kabelů, nerovného zakončení tapet, prasklin na stěnách či pro elegantní zakrytí záclonových kolejniček. Dalším oblíbeným prvkem jsou stropní rozety pro olemování patky lustru, používané také jako nástěnné dekorace. Dalšími prvky jsou nástěnná svítidla, konzole, pilastry, sloupy, medailony apod. Kombinací těchto prvků vytvoříte unikátní vzhled interiéru.

Na výběr je ze 3 typů materiálů: polystyren, polyuretan, sádra

Polystyrenové lišty a ozdobné prvky

Polystyrenové prvky jsou lehké a není tedy nutné je kotvit. Lepí se na stěnu před vymalování místnosti, a to pomocí lepidla na polystyren. Po nalepení se přetírají vodouředitelnými barvami.

Polyuretanové lišty a ozdobné prvky (PUR)

Kvalitnější alternativou polystyrenových prvků jsou polyuretanové/duropolymerové prvky, které jsou výrazně tvrdší a tedy podstatně odolnější vůči běžnému mechanickému poškození. Jsou ideální pro použití na nárazům náchylná místa (orámování dveří, soklové podlahové lišty, obložení stěn apod.). Co do provedení jsou prokreslenější a mají ostřejší linie. Jsou taktéž lehké a montáž se provádí pomocí lepidel na polyuretan bez nutnosti kotvení. Prvky se přetírají vodouředitelnými barvami.

Sádrové lišty a ozdobné prvky (štuky)

Sádrové prvky představují klasický, léty prověřený způsob výzdoby interiéru. Nespornou výhodou je dotvarovatelnost štukových prvků při montáži a jednodušší způsob opravy při případném poškození. O co náročnější je montáž štukových prvků, o to působivější je výsledný efekt. Montáž se provádí pomocí sádrového lepidla. Větší sádrové lišty a prvky se fixují pomocí šroubů a hmoždinek.  Prvky jsou přetíratelné vodouředitelnými barvami.